Рада проголосувала за посилення контролю через "погіршення ситуації з правами людини в Україні внаслідок російської агресії", особливо з огляду на події в Маріуполі та кількох інших містах. "За" проголосували 33 держави, 12 утримались, 2 були проти -- Китай та Еритрея.

"Рада ООН з прав людини підтверджує свою вимогу негайно припинити військові дії проти України, а всі сторони конфлікту поважати фундаментальні принципи та норми міжнародного гуманітарного права, у тому числі утримуватися від будь-яких нападів на цивільне населення та цивільні об'єкти, а також утримуватися від будь-яких порушень та зловживання прав людини в Україні", -- цитує резолюцію "Укрінформ".

Рада ООН з прав людини звернулася із проханням до незалежної міжнародної слідчої комісії щодо України провести розслідування подій у районах Київської, Чернігівської, Харківської та Сумської областей, а також попросила верховного комісара ООН з прав людини представити доповідь у рамках наступної сесії Ради у червні цього року щодо серйозної ситуації з правами людини та гуманітарної ситуації в Маріуполі.

Рада закликає РФ надати представникам і співробітникам міжнародних правозахисних і гуманітарних установ, включаючи спеціалізовані установи ООН, безперешкодний, своєчасний, негайний, необмежений і безпечний доступ до осіб, які були перевезені з постраждалих від конфлікту районів України та утримуються на території РФ або у районах, які контролюються чи окуповані РФ, і надавати відповідним сторонам повний перелік таких переданих осіб та їх місцезнаходження.

Нагадаємо, 2 березня спеціальна сесія Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй переважною більшістю голосів проголосувала за резолюцію, яка «найрішучіше» засуджує неспровоковане вторгнення Росії в Україну. У документі, схваленому 141 членом органу, що складається зі 193 представників, від Росії вимагають негайно припинити війну в Україні та вивести всі свої війська з території України. 7 квітня спецсесія вирішила призупинити членство Росії у Раді ООН з прав людини, після чого РФ демонстративно покинула цей орган. Її місце днями зайняла Чехія.

Фото з Твіттера Ради ООН з прав людини.