Очільник українського уряду розповів про виклики в енергетичній безпеці, які спричинило повномасштабне вторгнення росії в Україну. Він зауважив, що численні воєнні злочини російських військових, зокрема захоплення атомних станцій, несуть загрозу для довкілля.

«Ниніми підраховуємо усі збитки в екологічній та енергетичній сферах, оскільки росія знищила низку інфраструктурних об’єктів. Агресор продовжує утримувати територію Запорізької АЕС. Ми стурбовані тим, як поводяться присутні там війська агресора і як росія поведе себе в подальшому стосовно атомних станцій в Україні», - зазначив Денис Шмигаль.

Очільник уряду подякував Європейському Союзу за підготовку чергового, 6-го, пакету санкцій проти росії. Він наголосив на важливості запровадження ембарго на російські нафту й газ, оскільки це матиме великий вплив на бюджет росії, з якого вона фінансує тероризм.

Окремо Прем’єр-міністр подякував Європейській комісії та країнам ЄС за рішення щодо приєднання української енергосистеми до європейської мережі ENTSO-E. «У перші дні широкомасштабної війни ми ухвалили політичне рішення не повертатися після роботи в автономному режимі до об’єднаної енергомережі росії та білорусі. Ми цінуємо рішення Єврокомісії і всього Євросоюзу. Нині ми продовжуємо працювати над тим, аби експортувати якнайбільше нашої електроенергії у європейські країни», - сказав глава уряду.

Як зауважив Денис Шмигаль, Україна наразі має профіцит електроенергії, оскільки під час війни споживання впало на більш як 35%. Тож експорт електроенергії в європейські країни, за його словами, стане хорошою підтримкою української економіки.

Прем’єр-міністр України та Виконавчий віце-президент Єврокомісії також обговорили План відновлення нашої країни. Денис Шмигаль підкреслив, що метою України є рух у напрямку зеленої економіки, тому наша держава має намір відновлювати інфраструктуру відповідно до стандартів ЄС.

«На сьогодні частка зеленої енергетики в Україні становить 17%. Ми продовжуватимемо реалізовувати стратегію з її збільшення. Після завершення війни ми хотіли б розвивати енергетичну систему в Україні відповідно до «зелених» стандартів ЄС. З урахуванням цього розробляємо План відновлення», - зазначив глава уряду.

Як підкреслив Прем’єр-міністр, Україна зацікавлена в нових технологіях і готова розпочати роботу над відповідним меморандумом із ЄС, інформує Урядовий портал.

Зі свого боку Франс Тіммерманс зазначив, що Євросоюз та Україна разом працюватимуть над планом підвищення стійкості української промисловості як частини європейської промислової екосистеми.

Фото з Урядового порталу.