Говорячи про мету вже другого від початку повномасштабної війни приїзду до Києва, Урсула фон дер Ляєн зазначила, що ці переговори допоможуть фіналізувати оцінку заявки України на вступ до ЄС. «Як ви знаєте, нині Європейська комісія готує свої рекомендації - так званий висновок для країн - членів ЄС. Ми день і ніч працювали над цією оцінкою. Я вам у квітні пообіцяла, що ми будемо працювати над цим невтомно. Наші обговорення дадуть нам змогу завершити цю роботу до кінця наступного тижня», - сказала очільниця Єврокомісії під час прес-конференції.

Урсула фон дер Ляєн не стала приховувати, що предметом переговорів були також подальші кроки українського уряду, зокрема на шляху до зміцнення верховенства права та боротьби з корупцією.

«Потрібно зробити більше. Зрозумійте мене правильно. В Україні - війна. Тож ваш фокус і наша підтримка зосереджені на подоланні цієї жахливої війни. Але ми хочемо дивитися вперед. І з реконструкцією ми хочемо дивитися вперед щодо того, що потрібно зробити далі. Наприклад, ви зробили чимало для зміцнення верховенства права, але досі є реформи, які слід імплементувати, щоб, наприклад, побороти корупцію», - сказала вона і додала, що коли постала проблема захищати незалежність, вся країна активізувалася. «Такий самий дух потрібен для реформування та модернізації країни», - зауважила очільниця Єврокомісії.

Зі свого боку Президент Володимир Зеленський під час прес-конференції наголосив, що «саме сьогодні визначається, яким буде майбутнє об’єднаної Європи, та чи буде майбутнє взагалі».

«Позитивна відповідь Європейського Союзу на українську заявку щодо членства може стати позитивною відповіддю на запитання, чи є взагалі майбутнє у європейського проекту», - сказав він і нагадав, що згідно з результатами опитування, проведеного в країнах - членах ЄС, переважна більшість громадян цих держав вважають Україну частиною європейської спільноти. «Політичного визнання цієї реальності ми дуже очікуємо вже 23-24 червня», - зазначив Володимир Зеленський.

«Усі вже бачили, що український народ настільки цінує свободу, що зробить усе необхідне для європейської інтеграції України», - сказав Президент, водночас зауваживши, що українці усвідомлюють, що кандидатський статус - це тільки початок шляху до Європейського Союзу.

«Європейський проект точно не може бути завершено без України, і це абсолютно очевидно саме сьогодні, коли український народ захищає майбутнє для себе і для всіх народів і заходу, і сходу, і півночі, і півдня Європи», - наголосив він.

Також Володимир Зеленський закликав посилити санкційний тиск на рф, запровадивши сьомий пакет, та повністю відмовитися від російських енергоресурсів.