Про це інформує Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України на власній сторінці у соцмережі.

"Україна нарешті робить перший крок на шляху до цивілізованого управління відходами, - прокоментував подію міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець. - Ми вже відстали від європейських сусідів на 20-30 років. Фактично сьогодні Україна є єдиною країною в Європі, де держава не має контролю над відходами, а понад 90% їх захоронюється в землю. Наша мета - бути повноправним членом Європейського Союзу, тож ми повинні показати здатність проводити реальні європейські реформи".

Прийняття рамкового Закону "Про управління відходами" дає змогу розпочати зміни, які необхідні Україні для того, щоб стати членом Європейського Союзу.

Закон дасть змогу:

  • - впровадити європейську ієрархію поводження з відходами;
  • - організувати планування системи управління відходами на національному, регіональному та місцевому рівнях;
  • - закрити старі сміттєзвалища, а ті, що залишаться, привести до європейських норм;
  • - створити умови для побудови в Україні сучасної сміттєпереробної інфраструктури за європейськими правилами і відкрити кордони для інвесторів;
  • - встановити принцип "забруднювач платить";
  • - впровадити розширену відповідальність виробника, коли виробник продукції буде зобов'язаний забезпечити повну утилізацію упаковки, яку випустив на ринок разом з товарами.

"Законопроект № 2207-1д лише встановлює рамки нових сучасних правил функціонування системи управління відходами в Україні. На його основі розроблятимуть низку інших необхідних секторальних законів. Кінцева мета - зробити поводження з відходами ефективнішим і безпечнішим для людей та довкілля.

"Тож дякуємо народним депутатам за роботу та важливе рішення, що дасть змогу Україні побороти навалу відходів та стати ще на крок ближчою до повноправного членства у Європейському Союзі", - підсумував міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

"Голос України".

Фото з Фейсбук-сторінки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.