Традиційний щорічний фестиваль "Весняний книговир", що тривав у Кіровограді протягом трьох днів, став не лише презентаційним заходом літературних новинок, а й творчим майданчиком для місцевих та приїжджих поетів та прозаїків, святом для поціновувачів української книжки.

 

На знімку: Директор видавництва "Імекс-ЛТД" Тамара САМИЛЯК (посередині).

 

Книжкові виставки, презентації літературних видань, майстер-класи, розважальні програми для дітей, зустрічі з письменниками -- далеко не повний перелік усіх складових програми фестивалю. Серед них такі знакові події, як презентація книжки вибраної лірики українського поета, кіровоградця Валерія ГОНЧАРЕНКА. А також -- демонстрація художньо-публіцистичного фільму "Милі мої українці!" сценариста, режисера і виконавця однієї з головних його ролей, члена національних спілок письменників та кінематографістів Олександра ЖОВНИ. Стрічка, останні кадри якої було відзнято на тлі багатомільйонного Майдану, який відстоював право українців на життя у вільній країні, -- про Степана Кожум'яку, легендарного українського політв'язня й містобудівника. Про чоловіка, який, як міг, відстоював Україну, її незалежність та національну ідентичність навіть у роки сталінських репресій та комуністичного застою. А тим часом будував мости, які єднали українство і в прямому, і в переносному сенсах.

 

Поети, письменники, пересічні громадяни вживу представляли на оцінку широкого загалу власні твори. Студенти державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка в рамках "Весняного книговиру" організували свій фестиваль соціальної реклами "Твій погляд", на якому презентували проекти кафедри видавничої справи та редагування, створені власноруч постери та листівки соціального спрямування. Особливий інтерес учасників та гостей форуму традиційно викликали книжкові новинки, запропоновані провідним в області видавництвом "Імекс-ЛТД"Картинна галерея "Світ і Вітчизна" П. Оссовського приймала конференцію "Дитячі книжки та Всі-всі-всі". А в цей час містом курсував велоBOOK, в магічних корзинках міні-книгарень якого жителі могли знайти книжки кишенькового формату, оригінальні листівки, блокноти, сувеніри та багато чого цікавого.

 

Безперечно, фестиваль став головною подією популяризації української книги на Кіровоградщині.

 

Петро МЕЛЬНИК.

Фото автора.

 

Кіровоградська область.

 

Голос України