Інформація про обшуки Генеральної прокуратури у Львівській міській раді сколихнула все місто. Але лише на кілька годин. Після того, як обидві сторони обмінялися заявами, стало очевидно, що не все так однозначно в цій історії.

 

Коли слідчі Генеральної прокуратури разом із представниками Національної поліції прийшли проводити обшук, жодного опору вони не відчули. Керівництво міста на оперативній нараді розпорядилося видати всі документи, на вилучення яких дав дозвіл Печерський районний суд Києва. Мова йшла про земельну ділянку площею 30 гектарів, яку голландській компанії СТР під індустріальний парк продало місто. Досудове розслідування дійшло висновку, що чиновники міськради, зловживаючи службовим становищем, продали землю за заниженою ціною. За ринкової вартості 140 мільйонів гривень Львів отримав лише 52 мільйони. І ось тепер розслідування має дати відповідь на всі сумнівні запитання.

 

Історія ця бере початок ще з 2013 року, коли у промисловій зоні Львова Рясне-2 виділили ділянку під індустріальний центр. Було оголошено конкурс. Переможцем вийшла відома голландська фірма, яка в Європі впроваджувала вже кілька проектів, а у Львові вона планувала створити 3000 робочих місць.

 

Міський голова Львова Андрій Садовий вважає, що це було великим досягненням -- залучити відому європейську фірму, коли в країні економічна криза, корупція і війна.

 

"Нам немає чого боятися, -- прокоментувала ситуацію начальник юридичного управління міськради Гелена Пайонкевич. -- Усі документи слідчі отримали добровільно. У жодному кабінеті обшук не проводився. Тим паче що всі рішення з приводу цієї земельної ділянки приймалися публічно, їх було опубліковано на сайті міськради. Що стосується голландської СТР, яка перемогла в конкурсі, то зазначу, що в усіх країнах Європи цій компанії земельні ділянки передавали безплатно. Вона успішно реалізувала низку проектів в Чехії, зокрема з будівництва ІТ-парку. Це нормальна компанія, яка має бажання працювати зі Львовом".

 

Повідомлення Генпрокуратури про обшуки у Львівській міськраді голова міста Андрій Садовий прокоментував так: "Сьогоднішні дії -- найкраща відповідь на запитання, чому в Україну не йде інвестор. Ми провели відкритий конкурс, переконали інвесторів вкласти гроші в Україну. Сьогодні нам передали привіт із минулого".

 

У перепалку втрутився Генеральний прокурор Юрій Луценко, який порадив Андрієві Садовому, що для того, щоб залучити інвестора і законно заохотити його меншою ціною, треба було винести це питання на розгляд міськради з пропозицією знизити ціну.

 

"Саме міськрада, а не Садовий може змінити своє рішення від 25 грудня 2014 року про базову середню ціну квадратного метра землі в місті величиною 423 гривні", -- написав на своїй сторінці у Facebook Юрій Луценко.

 

Після того, як обидві сторони обмінялися заявами і ситуація прояснилася, ажіотаж до земельної історії у віддаленій промзоні Львова вщух. Для місцевих бізнесменів ця ділянка особливого інтересу ніколи не становила, а три тисячі робочих місць -- для Львова помітна подія. Тож багато хто зійшовся на думці, що це, мовляв, плата Андрієві Садовому за непоступливість у політичних питаннях "Самопомочі".

 

Богдан КУШНІР.

 

Львів.

 

Голос України