Майже одразу після повідомлення, що з четверга українська авіакомпанія Bravo Airways започаткувала новий маршрут із Запоріжжя в Анталью, стався "інформаційний вибух". У ранг вітчизняних топ-новин вийшло повідомлення про те, що в запорізькому аеропорту літак компанії МАУ з пасажирами на борту заїхав колесом у незастиглий бетон злітної смуги. Останній виконував рейс з Києва і назад. Як повідомила спочатку прес-служба згаданої авіакомпанії, літак пошкоджено, і всі, хто мав ним летіти, або поїдуть до Дніпра автобусом і вже далі літаком, або усім їм буде компенсована вартість квитків.

 

Нагадаємо, що ремонт злітної смуги КП "Запорізький міжнародний аеропорт" тривав більш як місяць і завершився ще тиждень тому. За цей час у Запоріжжі прийнято щонайменше десятки рейсів. В тому числі і турецьких авіакомпаній. Нарікань і зауважень ні від кого не надходило. Втім, в аеропорту зауважили, що наїзд літака на свіжо оброблену спеціальною пастою тріщину бетонної плити все ж був. Такі дрібні ремонти -- звичайне явище у будь-якому аеропорту, і до того ж згадану плиту під час квітневого ремонту смуги не міняли.

 

У відповідь МАУ надало фото забруднених згаданою пастою елементів фюзеляжу (кілька плям) та елементів шасі (і справді чимось заляпані). Згодом повідомлення про застряглий в бетоні літак було замінено на формулювання, що "в мить торкання передньою стійкою шасі літак приземлився на незастиглу ділянку ВПС".

 

У свою чергу директор КП "Запорізький міжнародний аеропорт" Віктор Біскупський заявив, що літак "не потрапляв на ділянку злітно-посадкової смуги з не застиглим бетонним покриттям. Загрози безпеки пасажирів не було. Після прибуття літака МАУ було ще декілька рейсів, ніяких претензій до якості смуги не висловлювалося. "Міжнародні авіалінії України" поки що не заявили нам претензій, не підписувався й акт технічного обстеження".

 

Власне й на цьому можна вважати конфлікт вичерпаним. Та неприємний осад від того всього таки залишився...

 

Леонід СОСНИЦЬКИЙ.

 

Запоріжжя.

 

Голос України