Укр | Рус
Загрузка...
Голосування
Чому наші студенти їдуть навчатися за кордон?

Голосувати

Яка спеціальність -- твоя: що під час вступу впливає на вибір абітурієнтів?

Голосувати
На головну
07.10.2017

Пристрасті довкола блокування податкових накладних

Тетяна ПАСОВА.

Міністерство фінансів відзвітувало, що за час функціонування нового порядку відшкодування ПДВ повернено 60,7 мільярда гривень. Про це повідомила прес-служба відомства.


Не виключено, що до такої заяви міністерство підштовхнув конфлікт, що розгорається між урядом та Комітетом Верховної Ради з питань податкової та митної політики через законопроект № 7115, який стосується проблеми блокування реєстрації податкових накладних. Законопроектом пропонується: повернутися до тестового режиму зупинення реєстрації податкової накладної; тимчасово припинити дію норми щодо безумовності податкового кредиту, якою, на думку народних депутатів, маніпулятивно користаються представники великого бізнесу; визначити порядок розблокування податкових накладних.


Що ж стоїть за цими дещо складними для розуміння вимогами? Суть конфлікту у тому, що, аби отримати відшкодування ПДВ, потрібно зареєструвати податкову накладну. Але фіскали, керуючись настановами, розробленими у Мінфіні, можуть її заблокувати. І тут починається найцікавіше.


«Як зазначають представники бізнесу, під критерії для блокування за дивних обставин потрапили не олігархічні фінансово-промислові групи, а дрібні підприємства, які і так перебувають на межі виживання», — обурюється депутат Косівської районної ради Петро Іванишин. До речі, ця рада 20 вересня ухвалила звернення до Кабміну та Міністерства фінансів з вимогою припинити блокувати податкові накладні. У складному становищі опинилися й аграрії. Ось що з цього приводу пише галузеве видання «Аграрний тиждень»: «Проблема блокування реєстрації податкових накладних найгостріше постала для агросектору в останній декаді серпня, коли сільгоспвиробники почали масово збувати зібраний врожай. Мета автоматичної системи блокування полягає у виявлення фіктивних операцій купівлі-продажу, зокрема, за допомогою звірки товарів, які закуповує підприємство та які воно продає.

Сільгоспвиробники опинилися в «зоні ризику» через невідповідність матеріалів на «вході» (насіння, добрива) та на «виході» — рослинницька продукція».


Голова Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна переконана, що підтримувати цю систему — означає знехтувати позицією людей, які не можуть найняти масовку й вивести її під стіни Верховної Ради. «Прем’єр-міністр, міністр фінансів і багато-багато людей не хочуть чути, що насправді відбувається із середнім і малим бізнесом. Вони намагатимуться гальмувати цей законопроект», — передбачає голова комітету.


І справді, Міністерство фінансів уже погрожує тим, що у разі ухвалення цього законопроекту під питанням буде робота системи відшкодування ПДВ і навіть співпраця з МВФ.
 

Всі статті рубрики На головну