Укр | Рус
Україна та Канада активно співпрацюють у впроваджені українських реформ - Президент Україна вдячна Канаді за підтримку у боротьбі проти російської агресії - зустріч Президента та Генерал-губернатора Канади 242 дні героїчної оборони. Відзначення третьої річниці вшанування подвигу українських <<кіборгів>> Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності за період роботи сьомої сесії Верховної Ради провів 11 засідань, на яких розглянуто 85 питань Забудовника зобов’язали поділитись із бюджетом П’ять мільйонів доларів виграли в Америці, а радіють… у Вінниці Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України Глава держави про прийнятий Закон про реінтеграцію Донбасу: Вдячний всім парламентарям за підтримку моєї президентської стратегії звільнення Донбасу Комітет з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України розглянув шість проектів законів щодо діяльності народних депутатів та ухвалив відповідні висновки Футбол. «Динамо» (Київ) – найуспішніший український клуб 2017 року Закон про реінтеграцію Донбасу посилює позицію України в міжнародних судах, - Секретар РНБО Олександр Турчинов Московський міський <<суд>> відхилив апеляційну скаргу захисту Романа Сущенка, який незаконно утримується у СІЗО <<Лефортово>>... Голосування за законопроект про визнання Росії агресором та окупантом увійде в історію, - Оксана Сироїд Законопроект № 7163 дозволить нашим дипломатам більш ефективно діяти в міжнародних судах, - Ірина Геращенко Закон про реінтеграцію Донбасу дає позитивний сигнал мешканцям тимчасово окупованих територій щодо їх звільнення, - Ірина Луценко
Загрузка...
загрузка...
Голосування
З 1 січня в Україні набули чинності зміни в правилах дорожнього руху. Як ви ставитеся до обмеження максимальної швидкості транспортних засобів у населених пунктах до 50 км/год?

Голосувати

Як ви ставитеся до посилення санкцій за керування автомобілем у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння?

Голосувати
На головну
07.10.2017

Пристрасті довкола блокування податкових накладних

Тетяна ПАСОВА.

Міністерство фінансів відзвітувало, що за час функціонування нового порядку відшкодування ПДВ повернено 60,7 мільярда гривень. Про це повідомила прес-служба відомства.


Не виключено, що до такої заяви міністерство підштовхнув конфлікт, що розгорається між урядом та Комітетом Верховної Ради з питань податкової та митної політики через законопроект № 7115, який стосується проблеми блокування реєстрації податкових накладних. Законопроектом пропонується: повернутися до тестового режиму зупинення реєстрації податкової накладної; тимчасово припинити дію норми щодо безумовності податкового кредиту, якою, на думку народних депутатів, маніпулятивно користаються представники великого бізнесу; визначити порядок розблокування податкових накладних.


Що ж стоїть за цими дещо складними для розуміння вимогами? Суть конфлікту у тому, що, аби отримати відшкодування ПДВ, потрібно зареєструвати податкову накладну. Але фіскали, керуючись настановами, розробленими у Мінфіні, можуть її заблокувати. І тут починається найцікавіше.


«Як зазначають представники бізнесу, під критерії для блокування за дивних обставин потрапили не олігархічні фінансово-промислові групи, а дрібні підприємства, які і так перебувають на межі виживання», — обурюється депутат Косівської районної ради Петро Іванишин. До речі, ця рада 20 вересня ухвалила звернення до Кабміну та Міністерства фінансів з вимогою припинити блокувати податкові накладні. У складному становищі опинилися й аграрії. Ось що з цього приводу пише галузеве видання «Аграрний тиждень»: «Проблема блокування реєстрації податкових накладних найгостріше постала для агросектору в останній декаді серпня, коли сільгоспвиробники почали масово збувати зібраний врожай. Мета автоматичної системи блокування полягає у виявлення фіктивних операцій купівлі-продажу, зокрема, за допомогою звірки товарів, які закуповує підприємство та які воно продає.

Сільгоспвиробники опинилися в «зоні ризику» через невідповідність матеріалів на «вході» (насіння, добрива) та на «виході» — рослинницька продукція».


Голова Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна переконана, що підтримувати цю систему — означає знехтувати позицією людей, які не можуть найняти масовку й вивести її під стіни Верховної Ради. «Прем’єр-міністр, міністр фінансів і багато-багато людей не хочуть чути, що насправді відбувається із середнім і малим бізнесом. Вони намагатимуться гальмувати цей законопроект», — передбачає голова комітету.


І справді, Міністерство фінансів уже погрожує тим, що у разі ухвалення цього законопроекту під питанням буде робота системи відшкодування ПДВ і навіть співпраця з МВФ.
 

Всі статті рубрики На головну