Ректори Прикарпатського національного університету -- Ігор Цепенда та Центральної академії мистецтв Пекіна (КНР) -- відомий китайський художник Фань Ді Ань підписали меморандум про співпрацю (на знімку). Зустріч відбулася у Китаї, куди делегацію з Івано-Франківщини запросили тамтешні колеги. Відповідно до підписаного документа студенти та викладачі обох вищих шкіл братимуть участь в академічних обмінах.

 

Фото надано
прес-службою університету.

 

Під час зустрічі також йшлося про проект щодо створення у прикарпатському селищі Ворохта Міжнародного центру пленерного живопису. Ігор Цепенда розповів китайським колегам про мистецький проект та запросив їх до участі в його реалізації.

 

У ході відвідин пекінської академії учасники делегації мали нагоду познайомитися зі студентами, навчальними лабораторіями, де проходять практичні заняття юних митців.

 

Також гості з Івано-Франківська взяли участь у відкритті виставки сучасного українського та китайського живопису «Зустріч на Дніпрі», яка відбулася у музейному комплексі, об’єкті світової спадщини -- Імператорському палаці Гугун, який ще називають «Заборонене місто». Серед 75 полотен -- 24 мистецькі твори китайських художників і 23 роботи викладачів Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури України, Львівської національної академії мистецтв, Української академії друкарства у Львові. На виставці представлені роботи відомого фотомитця Василя Пилипюка, викладачів Прикарпатського національного університету Богдана Бойчука, Петра Прокопіва, Володимира Сандюка та Світлани Хміль. Більшість цих картин виконано під час пленерів у Києві, Львові, Івано-Франківську, а також у Карпатах. Як зазначили організатори, проведення виставки, поза будь-яким сумнівом, стане визначною подією в українсько-китайських взаєминах у культурно-гуманітарній сфері.

 

Галина БРУХАЛЬ.

 

Івано-Франківська область.

 

Голос України