Укр | Рус
300 російських атлетів підозрюються у вживанні заборонених препаратів На Рівненщині прокуратура припинила незаконну оренду землі Біатлон. Четверту медаль для української команди виборола Віта Семеренко! Учасників <<ювелірного нападу>> затримано Через АЧС на Херсонщині вирізали цілу ферму В Апараті Верховної Ради України завершилося підвищення кваліфікації працівників першого року державної служби Воїни АТО Рівненщини об’єднались До дітей Волновахи поїхали <<миколайчики>> з Рівненщини Студенти приміряли суддівську мантію Для пенсіонерів-вимушених переселенців, які пройшли ідентифікацію, перевірка їх місця проживання не здійснюватиметься, - заступник міністра соцполітики У Верховній Раді триває "круглий стіл", присвячений проблемам вимушених переселенців Путін зголосився на <<добрий крок>> - обмін полоненими до Різдва?.. НБУ знову підвищив облікову ставку - до 14,5% Футбол. Реконструкція стадіону «Полісся» в Житомирі коштуватиме 87 мільйонів Європейські експерти: Рада Європи не повинна стати <<російським трофеєм>>, а держави-члени - <<жертвами російського шантажу>>
Загрузка...
загрузка...
Голосування
Яку частку сімейного бюджету ви витрачаєте на сплату житлово-комунальних послуг в опалювальний період?

Голосувати

З яким настроєм ви очікуєте завершення 2017 року?

Голосувати
На головну
07.12.2017

Молодь хоче побачити Європу...

Молодь хоче побачити Європу. А старших в мандри не тягне

Лише 12% українців протягом останніх двох років бували в країнах ЄС. Про це свідчать результати соцопитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення ГО «Європа без бар’єрів». Результати дослідження було оприлюднено вчора у Львові. До речі, найбільша частка громадян, що відвідує країни ЄС, мешкає в західному регіоні країни.

При цьому більшість українців вважають надання безвізового режиму важливою або дуже важливою подією — 42%. Цей показник дещо вищий, ніж у червні, коли він становив 39%. Найважливішим безвіз є для мешканців західного регіону — 70%, тим часом як найнижчі показники на півдні — 26%.
При цьому найбільш позитивно оцінює переваги безвізового режиму молодь — 60%. Вона ж виявляє і більше зацікавленості в поїздках до ЄС. Найвищий відсоток людей, які заявили, що вже оформили біометричний паспорт, також серед молоді — 19%, тоді як про наявність біометрики повідомило лише 5% опитаних, старших за 60 років.
Загалом станом на листопад 2017 року лише 12% українців заявили, що мають новий біометричний паспорт, однак це майже удвічі більше, ніж на початку дії безвізу.
Цікаво, що більше половини опитаних повідомили, що поки не збираються оформлювати біометрику. Переважна більшість із них (понад 82%) — люди старшого віку (категорія 60+).
Соціологів також цікавило, який транспорт для мандрівок у Європу обирають українці. Перевагу наші співвітчизники однозначно віддають авіаційному сполученню, однак 44% зізнаються, що можуть дозволити заплатити за авіаквиток не більше 1000 гривень, при цьому для більшості з цього числа такою максимальною ціною є 500 гривень. Тільки в західному регіоні, географічно близькому до кордону з ЄС, частіше воліють користуватися наземним транспортом.
І нарешті наступного року подорожувати до ЄС планують близько 20% опитаних. Це майже вдвічі більше, ніж кількість тих респондентів, які були в країнах ЄС упродовж останніх двох років. Близько третини зацікавлених у мандрівці — на заході, а найменше (11%) — на півдні. І, як завжди, найбільше прагне побачити, як живеться в країнах ЄС, молодь. І саме — як живеться, оскільки лише 17% сказали, що планують візит до ЄС з метою працевлаштування. Понад половина опитаних хочуть відвідати країни Євросоюзу як туристи.

Всі статті рубрики На головну