Укр | Рус
Відбулося вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України Біатлон. «Золото» Юлії Журавок! Україна ні в кого не буде питати дозволу, крім власного народу - Президент про стратегічний курс держави на вступ до ЄС і НАТО Російська сторона блокує пропозиції України щодо передачі 23 росіян в обмін на українців-політв`язнів Кремля, - Ірина Геращенко НАБУ викрило у розкраданні понад 93 мільйонів гривень «Укрзалізниці» сімох осіб, серед підозрюваних – і народний депутат Прокуратура Рівненщини бере активну участь у міжнародному співробітництві Ухвалення Закону про впорядкування механізму переходу парафій до ПЦУ створює всі умови для мирного процесу розбудови нашої церкви - Президент на подячному молебні на Житомирщині Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України Щоденне зведення Міноборони України щодо обстановки в районі проведення операції Об’єднаних сил У ЦВК пройшли чергові тренінги «Вступ до кібергігієни» Теніс. Переможний дуплет у виконанні українок Відшукали заблукалого в Карпатах лижника (з Одеси, 1983 р. н.) Фракція "Народний фронт" пропонує встановити День вшанування пам`яті Героїв, які загинули внаслідок збройної агресії РФ проти України Поблизу Львова горів завод компанії «Оліяр», постраждалих нема... Черкащина. IT-фахівці InterLink LLC перемогли на конкурсі у США
Загрузка...
На головну
16.05.2018

Черговий дедлайн Брюсселя для Варшави

Іван КОЗЛОВСЬКИЙ.

«Якщо до 26 червня Варшава не дійде порозуміння з Європейською комісією, то процедура згідно зі статтею 7 рушить далі», — заявив перший віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс після понеділкового засідання Ради Євросоюзу на рівні міністрів, що відають європейськими справами, на якому він представив висновки стосовно проведених ним упродовж кількох останніх місяців переговорів із Варшавою щодо змін у польському судочинстві.

Констатувавши, що впродовж кількох останніх тижнів на лінії Брюссель—Варшава досягнуто певного прогресу, Ф. Тіммерманс навів для прикладу вилучення із польського законодавства положення про різний вік виходу на пенсію для суддів чоловічої і жіночої статі, а також внесення змін щодо способу призначення судових асесорів. Проте, наголосивши: цей прогрес не є достатнім для ствердження, що системна загроза верховенству права була усунута, Тіммерманс застеріг: діалог не є самоціллю, він мусить вести до суттєвих і відчутних результатів, а також не може тривати безконечно й повинен мати фінал.

У ході прес-конференції віце-президент ЄК повідомив, що закликав польський уряд «упродовж кількох найближчих тижнів спробувати спільно знайти вирішення поставлених Європейською комісією питань». У цьому списку базовим залишається спір навколо питання: скільки політичного контролю над судовою гілкою влади можна мати, аби можна було стверджувати, що судочинство є незалежним?

Ф. Тіммерманс висловив надію, що до засідання Ради із загальних питань 26 червня він буде в змозі представити інформацію стосовно прогресу. На запитання щодо процедури згідно зі ст. 7 європейський політик заявив, що до засідання Ради «існує повний спектр можливостей». Може статись так, що ЄК і Польща досягнуть такого великого прогресу, що «будемо в стані стверджувати, що вже немає системних загроз для верховенства права в Польщі». Але може статися і так, що жодного прогресу не буде, і «ми будемо змушені просити Раду, аби далі діяти» згідно зі ст. 7. Той другий сценарій матиме своїм наслідком «заслуховування Польщі, в ході якого офіційна Варшава зможе представити свою аргументацію», — пояснив Тіммерманс.

Попереднім, декларованим Тіммермансом, «крайнім терміном» для досягнення порозуміння між офіційною Варшавою та ЄК було 14 травня. Проте ще перед початком засідання Ради ЄС у складі міністрів з європейських справ віце-президент ЄК заявив, що «на даному етапі немає шансів відмовитись від застосування ст. 7, оскільки в ЄК й надалі існують побоювання стосовно дотримання верховенства права в Польщі».

Заступник міністра закордонних справ Польщі Конрад Шиманський оцінив представлений Тіммермансом на засіданні Ради виклад «коректив польської судової реформи» як «досить ретельний і скрупульозний». Водночас підкреслив, що Варшава та Брюссель «різняться в генеральній оцінці» того, що відбулося в рамках їхнього діалогу. Позиція Варшави така: Польща «досягла прогресу», а тепер «очікує такого прогресу з боку Єврокомісії, оскільки вихід з цього напруження можливий лише тоді, коли обидві сторони робитимуть якісь кроки», — резюмував міністр. При цьому К. Шиманський наголосив, що в понеділковому виступі Тіммерманса він не відчув «готовності ЄК до якихось суттєвих кроків у цій справі».
 

Всі статті рубрики На головну