Укр | Рус
Футбол. Німеччина врятувалася останньої миті, забивши диво-гол у дальню «дев’ятку»! Теніс. Стаховський – у фіналі турніру в Ілклі Футбол. Мексика зробила заявку на вихід із групи Україна і Польща мають разом працювати над питанням ексгумації своїх громадян, які загинули під час Другої світової війни та в післявоєнні роки - міністр закордонних справ України Павло Клімкін Для капітального ремонту всіх доріг, які сполучають населені пункти по всій території України, необхідно виділити 2 трлн. гривень У Лондоні тисячі людей вийшли на протест з вимогою провести нове всенародне опитування щодо Brexit На Запоріжжі поліція ліквідувала нарколабораторію та вилучила близько 100 грам метамфетаміну (відео) Київські оперативники затримали квартирника за серію крадіжок (відео) На Волині поліцейські затримали групу торговців наркотиками та вилучили в них майже кілограм амфетаміну (відео) Про події та факти розкриття злочинів правоохоронцями на минулому тижні дивіться у щотижневику «Поліція Прикарпаття» (відео) У Павлограді за скоєння розбою дільничний офіцер поліції поза службою затримав жінку (відео) У Києві викрили шахрая, який привласнив комунальний кінотеатр «Молодіжний» За позовом прокуратури мешканцям столичної Оболоні повернули дитячий садок У Краматорську викрито незаконну діяльність підпільних покерних клубів В Мукачеві затримано завідуючого травматологічним кабінетом районної лікарні, який вимагав 400 дол США
Загрузка...
Голосування
Чи легко знаходите інформацію на сайті, яка вам потрібна?

Голосувати

Вас влаштовує легкість та простота навігації сайту?

Голосувати

Подобається вам «бродити» по сайту?

Голосувати

Вам цікаво повертатися на сайт?

Голосувати

Скільки разів на день ви повертаєтеся на сайт?

Голосувати

Що вам найбільше не подобається на сайті?

Голосувати

Чи є у вас потреба обговорювати на сайті статті або проблеми, які порушено в матеріалах?

Голосувати

Виберіть тематику матеріалів, яка вам найбільше подобається на сайті

Голосувати

Звідки дізналися про наш сайт?

Голосувати

Чого очікуєте від пенсійних новацій у другому півріччі 2018 р.?

Голосувати
На головну
13.06.2018

Болгарія лікує наших воїнів

Олександр БІЛИК

У суботу до Болгарії прилетіли вісім українських воїнів, які дістали поранення в боях з російськими найманцями на Донбасі. Це перша група військовослужбовців, які проходитимуть лікування та реабілітацію за 2-річною програмою НАТО. Згідно з договором з Болгарією альянс повністю оплачуватиме їхнє лікування та реабілітацію в одному з військових санаторіїв спа-курорту Хисаря, відомого своїми лікувальними мінеральними водами, досвідченими лікарями-реабілітологами й уважним персоналом.

Раніше в санаторії «Калероя» уже пролікувалися майже 80 українських військовослужбовців. Але тоді їхнє перебування оплачували Генеральні консули України в Пловдіві, Бургасі та Русе, за що їм була висловлена велика подяка від уряду та народу України. Тепер НАТО на реалізацію програми лікування наших військовослужбовців виділяє 2,3 млн дол. До 2020 року загалом на водах у Болгарії побуває до 300 бійців, які дістали поранення, контузії, каліцтва чи інші захворювання під час участі в антитерористичній операції.
За доброю традицією, хлопців, які прилетіли до Софії, й керівника проекту трастового фонду НАТО Наталю Мельниченко, яка супроводжувала їх, в аеропорту зустріли посол України в Болгарії Микола Балтажи, представники української діаспори й болгари. З перших хвилин вони оточили бійців увагою та турботою. А перше, що зробили — подякували їм за те, що бережуть Україну від підступного ворога. Голова об’єднання українців у Болгарії «Мати-Україна» Олена Коцева пообіцяла хлопцям, що в Хисаря їх провідають українці й почастують не лише стравами традиційної болгарської кухні, а й нашими делікатесами. Курс лікування й реабілітації для наших воїнів розрахований на два тижні.
Відтепер щомісяця 9 числа  до Болгарії на лікування прилітатимуть з України нові групи військовослужбовців. Це передбачено угодою між Міністерством оборони Болгарії й нашим Міністерством соціальної політики в рамках проекту трастового фонду НАТО у сфері медичної реабілітації в Україні, який було підписано в жовтні 2017 року.

Олександр БІЛИК.

На знімку: українці зустрічають своїх бійців в аеропорту Софії.

Фото надано головним редактором видання «Украински вести» Василем ЖУКІВСЬКИМ.

Всі статті рубрики На головну