Про це вчора повідомив у Фейсбуці представник України у Фонді Владислав Рашкован. Раніше, 9 червня, Рада директорів МВФ затвердила нову програму для України (Stand-by) обсягом 5 мільярдів доларів.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в ефірі телеканала «Україна-24» розповів, що під час остаточних перемовин з керівником МВФ Президент України Володимир Зеленський досяг домовленостей стосовно збільшення суми першого траншу з 1,9 млрд доларів до 2,1 млрд.

«У МВФ з розумінням поставилися до кризової ситуації і до пропозиції України збільшити розмір першого траншу», — зазначив Прем’єр-міністр, додавши, що кошти МВФ підуть напряму в державний бюджет України.

При цьому Денис Шмигаль наголосив, що схвалений напередодні Меморандум з МВФ не містить нових вимог для України щодо впровадження структурних реформ, натомість в ньому є напрямки, які потрібні в першу чергу самій Україні. «Вони доволі прості, але важливі для України. Це боротьба з корупцією, це збалансована політика в бюджетній сфері. Україна як держава зацікавлена у впровадженні цих змін», — заявив прем’єр.

Денис Шмигаль також окремо зазначив, що в угоді з МВФ немає «жодних вимог до зміни пенсійного віку». Стосовно тарифної політики очільник уряду наголосив, що в тарифах на опалення закладений фіксований тариф на газ у розмірі більше ніж 6,5 тис. грн за тисячу кубометрів, а ринкова ціна на газ удвічі менша. Щоб українці в наступному сезоні не переплачували за опалення, переконаний прем’єр, ціна на газ для населення має з самого початку бути ринковою, оскільки «по факту сьогодні ринкова ціна газу становить 3200 грн за тисячу кубометрів».

Також Денис Шмигаль повідомив, що за цим траншем МВФ Україна очікує також коштів від Світового банку в розмірі 1 млрд доларів, четвертого та п’ятого пакетів макрофінансової допомоги від Європейського Союзу в розмірі 1,2 млрд і 500 млн євро відповідно, які прив’язані до угоди з МВФ. «Ми зараз з першим траншем МВФ отримуємо по факту в бюджет понад 3 млрд доларів в еквіваленті. Це забезпечить нашу стабільність і дасть нам змогу рівно пройти період коронакризи», — підсумував Денис Шмигаль.

Історія питання

2015-го Фонд схвалив для України чотирирічну програму розширеного фінансування загальним обсягом 17,5 млрд доларів. Через розбіжності між МВФ та Києвом у баченні перебігу реформ із цих коштів було освоєно далеко не всю суму. Наприкінці 2018 року було досягнуто згоди про новий етап співробітництва з Фондом. Програма допомоги stand-by на 14 місяців передбачала загальну суму фінансування у 3,9 млрд доларів. Однак отримано було лише перший транш у розмірі 1,4 млрд. Натомість нова політична команда 2019 року почала переговори щодо чергової програми, які привели до затвердження чинної лінії кредитування.

Вл. інф.