5 грудня. «Львів» — «Інгулець». 1:1. Львів. «Арена Львів». Рефері — Ярослав Козик (Мукачево). Голи: Сабіно, 45+2 — Бартулович, 41 (п). Вилучено Грисьо («Львів», 81, два попередження), Шину («Львів», 86, два попередження).

«Шахтар» — «Минай». 5:1. Київ. НСК «Олімпійський». Рефері — Максим Козиряцький (Запоріжжя); арбітр VAR — Віталій Романов (Дніпро). Голи: Допілка, 20 (автогол), Фернандо, 21, Соломон, 29, Матвієнко, 49, Лопирьонок, 73 (автогол) — Нурієв, 35. На 55-й хвилині Нурієв («Минай») не реалізував пенальті (поперечина).

«Маріуполь» — «Динамо». 1:2. Зустріч, за домовленістю клубів, відбулася на стадіоні імені Валерія Лобановського в Києві. Рефері — Андрій Коваленко (Полтава); арбітр VAR — Денис Шурман (Київська область). Голи: Топалов, 90+4 — Гармаш, 6, Циганков, 77. Вилучено Нещерета («Динамо», 39, фол останньої надії).

6 грудня. «Олімпік» — «Рух». 3:1. Київ. Стадіон імені Валерія Лобановського. Рефері — Микола Балакін (Київська область). Голи: Шагаб, 8, 62, Беніто, 24 — Цимбалюк, 69 (автогол).

«Зоря» — «Дніпро-1». 3:1. Запоріжжя. «Славутич-Арена». Рефері — Віктор Копієвський (Кропивницький); арбітр VAR — Євген Арановський (Київ). Голи: Громов, 52, 76, Іванісеня, 84 — Назаренко, 90.

«Десна» — «Ворскла». 1:0. Чернігів. Стадіон Імені Юрія Гагаріна. Рефері — Катерина Монзуль (Харків). Гол: Дегтярьов, 90+4. Вилучено Степанюка («Ворскла», 84, два попередження).

«Колос» — «Олександрія». 1:1. Ковалівка. «Колос». Рефері — Юрій Можаровський (Львів). Голи: Селезньов, 26 (п) — Шастал, 53. На 15-й хвилині Гречишкін («Олександрія») не реалізував пенальті (воротар).

***

Це був історичний поєдинок, адже «Шахтар» і «Минай» зустрічалися вперше. Звичайно, «гірники» мали велику перевагу в класі і здобули заслужену перемогу з великим рахунком.

Але два м’ячі з п’яти донецьких забили у свої ворота закарпатці. Та ще й Нурієв не реалізував 11-метровий. Хоча слід сказати, що господарі не реалізували ще купу моментів.

Отже, «Шахтар» добре потренувався перед важливим матчем у Лізі чемпіонів проти італійського «Інтера» в Мілані завтра. Донецький клуб зберігає шанс продовжити участь у турнірі і зіграти в 1/8 фіналу. Але для цього треба перемагати на «Сан-Сіро», а далі буде видно.

Пряму трансляцію матчу, котрий розпочнеться о 22:00 (за київським часом), вестиме телеканал «Футбол-2».

***

«Маріуполь» не програв в УПЛ три матчі поспіль, тож поєдинок проти лідера чемпіонату став серйозною перевіркою для підопічних Остапа Маркевича.

Кияни більше володіли ініціативою й свою перевагу змогли реалізувати на перших хвилинах, забивши швидкий гол. Майстерно зіграв досвідчений Гармаш.

Перед перервою кияни залишилися в меншості. Ціною порушення воротар Нещерет не дозволив умовним господарям провести результативну атаку.

Вилучення динамівського воротаря не завадило підопічним Мірчі Луческу збільшити перевагу наприкінці другого тайму. Шостий м’яч забив Циганков і наздогнав у перегонах бомбардирів УПЛ Шагаба (на знімку вгорі) з «Олімпіка».

Щоправда, наступного дня іранський форвард забив два м’ячі у ворота «Руха». І знову став одноосібним лідером серед голеодорів.

А де Пена (на знімку), який зробив результативну передачу Циганкову, записав на свій рахунок четвертий асист.

Лише на четвертій доданій хвилині Топалов ефектно відквитав один м’яч. «Динамо» продовжує лідирувати, випереджаючи «Шахтар» на три очки.

***

Сьогодні динамівці на НСК «Олімпійський» у Києві приймають угорський «Ференцварош» (Будапешт) у завершальному матчі групового етапу Ліги чемпіонів. У разі успішного підсумку «Динамо» може здобути право зіграти в плей-оф Ліги Європи.

Початок зустрічі о 22:00. Телетрансляція наживу — на каналі «Футбол-1».