Як інформує прес-служба МЗС, проект передбачає створення бази даних культурної та нематеріальної спадщини України, в яку ввійде, зокрема, інформація про види народних ремесел, рецепти української кухні, історичні та культурні пам’ятки з різних регіонів України тощо.

«У межах цього проекту ми хочемо розповісти і самим українцям, і світові про те, наскільки прекрасною є українська культура. Вона дуже різноманітна і складається як з культур корінних народів і національних меншин, так і з усіх регіональних особливостей, якими славиться Україна. Разом усі ці елементи складають прекрасну мозаїку української культури, і кожен з них рівнозначно важливий», — за-
уважив Дмитро Кулеба, відкриваючи захід.

Майстри з Дніпропетровської, Луганської, Львівської, Івано-Франківської, Полтавської, Тернопільської, Черкаської, Рівненської, Закарпатської областей та Криму представили у внутрішньому дворику МЗС свої роботи: витвори традиційного ткацтва, петриківський розпис, кримськотатарську кераміку, автентичні головні убори, вироби з лози, гердани, вишиті книги, витинанки, музичні інструменти, солодощі тощо.

У заході взяли участь глави іноземних дипломатичних представництв, народні депутати України, культурні діячі та представники неурядових організацій.

Зібрана в рамках проекту інформація увійде до унікальної книги, яка буде подарована національним бібліотекам України та іноземних країн. Видання також буде презентоване дипломатичним місіям та українським громадам за кордоном.

Зразки ремісничих витворів, моделей одягу, картин увійдуть до інтерактивної виставкової експозиції для дипломатичних установ України.

Крім того, організатори проекту планують створення міжнародної онлайн-платформи з творами українських митців і контактами майстрів, повідомляє прес-служба МЗС.

Фото з сайту МЗС України.