Особливо, якщо громада знаходиться на кордоні з країною-агресором, зазнає обстрілів, має постійні перебої з електропостачанням та комунікаціями.

В такій ситуації опинилася й Городнянська територіальна громада, яка одночасно межує з двома країнами-агресорами – росією та білоруссю, більше місяця знаходилася під окупацією рашистів, а нині віднесена до зони бойових дій. Перебуваючи фактично в ізоляції, вона самотужки підтримувала людей, які проживають у Городнянському психоневрологічному інтернаті та знаходяться під опікою Центру надання соціальних послуг. У підготовці до наступної зими перед громадою гостро постало питання про автономне та безперебійне забезпечення теплом, харчуванням та водою зазначених категорій мешканців.

Задовольнити ці критичні потреби покликаний проєкт Сіверського інституту регіональних досліджень «Підтримка осіб похилого віку та з інвалідністю, які потребують стороннього нагляду та проживають на теренах Городнянської періоду». Він реалізується завдяки підтримці Міжнародного фонду «Відродження» та CARE Deutschland в рамках Грантової гуманітарної програми «Гуманітарна солідарність».

У Городнянській громаді відбулася урочиста передача придбаних в рамках проєкту дизельного генератора електричного струму (виробництво Туреччини, повна потужність 35 кВА), польової кухні КП-75 та двох насосних станцій для води для підтримки належних умов проживання мешканців психоневрологічного інтернату.

За словами директора закладу Михайла Редьковича та міського голови Андрія Богдана генератор – це не лише джерело електроенергії, а запорука безперебійної роботи, збереження та уникнення пошкоджень іншого дороговартісного обладнання, передусім котельні, яка забезпечує теплом будівлі інтернату, в яких утримуються близько 200 пацієнтів. А завдяки кухні та насосам вони матимуть автономне забезпечення гарячою їжею та водою в разі виникнення надзвичайних ситуацій.

В свою чергу Центр надання соціальних послуг Городнянської міської ради отримав газові балони на 8 л. (26 шт.) та теплі ковдри (290 шт.) для допомоги жителям громади, які перебувають під опікою закладу. Як зазначила директор Центру Наталія Семенова, це обладнання забезпечить потреби людей похилого віку, що мешкають не лише в Городні, а також у 16 старостинських округах громади. Таким чином отримана допомога суттєво посилила можливості громади у захисті соціально вразливих категорій населення, передусім самостійного забезпечення їхніх потреб в умовах воєнного та надзвичайного стану.

Чернігівська область.

Фото автора.