Про це інформує Укрінформ з посиланням на Телеграм керівника Офісу Президента Андрія Єрмака.

За словами посадовця, “нам вдалося повернути 116 наших людей, оборонців Маріуполя, херсонських партизанів, снайперів з Бахмутського напрямку та інших наших героїв”.

Як повідомляється, “це 87 воїнів ЗСУ, двоє з яких - із ССО. Вісім бійців ТрО, семеро з Нацгвардії, шестеро з Нацполіції, п‘ятеро з ДПСУ, двоє з ВМС та один представник ДСНС. З них двоє офіцерів та 114 рядових і сержантів”.

“Крім того, - зауважив керівник ОП, - нам вдалося повернути тіла загиблих іноземних волонтерів-добровольців - Крістофера Метью Перрі та Ендрю Тобіаса Метью, а також тіло загиблого воїна-добровольця – українця, який служив у Французькому іноземному легіоні та після початку повномасштабного російського вторгнення повернувся захищати Україну - Кулика Євгенія Олеговича. Працюємо далі. Ми повернемо всіх”, - йдеться у повідомленні.

Як зазначає у Телеграмі Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, “23 звільнених оборонця мають поранення або хворі, дехто втратив кінцівки внаслідок обморожень. Наймолодшому з визволених воїнів нещодавно виповнився 20 років, найстаршому - 62 роки”.

У штабі додали, що  “триває робота над наступними обмінами”.

Між тим

Серед оборонців, які повернулися додому, є одна жінка. Інформує офіційний Телеграм-канал Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Обмін полоненими відбувся спільними зусиллями Офісу Президента, ГУР МОУ, СБУ та Мінреінтеграції.

У процесі зустрічі визволених воїнів брали участь представники Національного інформаційного бюро при Мінреінтеграції. НІБ забезпечує соціальний супровід визволених з полону осіб, а також надає їм первинну допомогу.

Мінреінтеграції звертається до родин зниклих безвісти із закликом не піддаватися на провокації та пам’ятати про інформаційну безпеку

«Публічні заходи, зокрема проведення акцій, публікації у ЗМІ, не прискорять процес звільнення з полону чи передачі тіл загиблих героїв. У цих процесах вирішальними є переговори з протилежною стороною й інші спеціальні заходи. Органи державної влади добре розуміють потреби громадян і враховують та захищають їхні інтереси без мітингів, скандувань і зайвого інформаційного шуму», – йдеться у зверненні.

«Ми з вами на одному боці. Іноді несвідомими діями громадяни можуть завдати шкоди перемовному процесу, а в гіршому випадку – і своїм близьким. За підбурюванням у чатах, де спілкуються рідні зниклих і полонених, можуть стояти ворожі спецслужби, які намагаються посіяти розбрат у нашому суспільстві. Для України кожен зниклий чи полонений оборонець однаково цінний. Ми боремося і будемо боротися за повернення кожного з них!» – зауважив Уповноважений зі зниклих безвісти Олег Котенко.

Будьте обачні, спілкуючись в мережі «Інтернет», пам’ятайте про інформаційну безпеку та безпеку своїх рідних. Не передавайте жодні дані незнайомим людям, а також неофіційним інтернет-ресурсам. Довіряйте лише офіційним структурам, які роблять усе для того, щоб ви якомога скоріше змогли побачити своїх рідних.

 Якщо ви стали жертвою інформаційної атаки з боку ворожої сторони, повідомляйте на гарячу лінію Мінреінтеграції: 0 800 339 247 або пишіть у месенджери на номер: (095) 896-04-21.

***

Як повідомляє Укрінформ, за даними уповноваженої Президента України з питань забезпечення прав захисників Альони Вербицької, станом на кінець грудня 2022 року в російському полоні перебували близько 3,4 тис. українських військовослужбовців, ще 15 тисяч людей зникли безвісти.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими 31 грудня повідомив, що з російського полону за 2022 рік вдалося визволити 1596 осіб, серед яких — військові та цивільні.

Водночас російська сторона скасувала черговий обмін полоненими, який був запланований на 14 січня.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець закликає родичів військовополонених не називати їхніх прізвищ, щоб не ускладнювати роботу з повернення на батьківщину.

«Голос України».