Започаткували його для підтримки музикантів із окупованих та деокупованих українських територій, зокрема й міст, що перебувають під постійним обстрілом агресора.

Соліст — Назарій Пилатюк (скрипка). У програмі — твори Джованні Баттіста Перголезі, Томазо Антоніо Віталі, Антоніо Вівальді, а також Джона Вільямса, Богдани Фроляк, Євгена Петриченка.

Василь Крячок — постать легендарна і героїчна. Уродженець Черкащини, він пов’язав свою долю із Маріуполем, де ще наприкінці 1980-х заснував камерний оркестр «Ренесанс», ставши його диригентом і художнім керівником. 2018-го маестро очолив Маріупольську камерну філармонію, єдину філармонію України, що була створена вже у період незалежності. Від початку повномасштабного російського вторгнення 24 лютого аж до другої половини квітня Василь Крячок залишався у Маріуполі. Окупанти неодноразово намагалися схилити Крячка до співпраці, але проукраїнська позиція митця залишалася незмінною.

— Це буде наш перший концерт від початку війни, — каже Василь Крячок. — 24 квітня Маріупольській камерній філармонії виповнилось би п’ять років. Війна розкидала нас по всьому світу.

Дуже велика біда, що зі 103 працівників філармонії 62 залишилися співпрацювати із окупаційною російською владою. Ми — ті, хто виїхав — починаємо із чистого аркуша, який потрібно заповнювати історією. Зібрали мінімальний склад камерного оркестру: 15 осіб. Із них — 4—5 маріупольців, решта — музиканти-переселенці із Луганська та Харкова, також запросили музикантів із Києва. 20 лютого — символічний для нас день. Це ще й день пам’яті Героїв Небесної Сотні. Але програма концерту буде не так траурною, як величавою. Усе ж ми відкриваємо нову сторінку у творчій біографії Маріупольської камерної філармонії.