28 липня. «Оболонь» (Київ) — «Колос» (Ковалівка). 0:0. Київ. Стадіон «Оболонь-Арена». Рефері — Дмитро Бондаренко (Одеса).
«Верес» (Рівне) — «Полісся» (Житомир). 0:2. Житомир. Центральний стадіон. Рефері — Ігор Пасхал (Херсон). Голи: Макуана, 2, Будківський, 38. Вилучено Гітченка («Полісся», 57, пряма червона картка), Балабана («Верес», 87, друге попередження).
29 липня. «Рух» (Львів) — «Зоря» (Луганськ). 2:1. Львів. «Україна». Рефері — Олег Деревинський (Хмельницький). Голи: Руніч, 67, Климчук, 86 — Русин, 21. Вилучено Джордана («Зоря», 84, друге попередження).
«Металіст 1925» (Харків) — «Шахтар» (Донецьк). 1:2. Київ. Стадіон «Лівий Берег». Рефері — Віталій Романов (Дніпро). Голи: Юсов, 56 — Матвієнко, 31, Траоре, 47.
30 липня. ЛНЗ (Черкаси) — «Чорноморець» (Одеса). 0:2. Черкаси. «Центральний стадіон». Рефері — Анастасія Романюк (Івано-Франківськ). Голи: Бойчук, 38, Шпорн, 65.
«Динамо» (Київ) — «Минай». 4:1. Київ. «Динамо» імені Валерія Лобановського. Рефері — Максим Козиряцький (Запоріжжя). Голи: Ванат, 27, 30, Буяльський, 87 (п), Караваєв, 90+3 — Вітенчук, 3. Вилучено Попова («Динамо», 32, пряма червона картка), Бандуру («Минай», 56, фол останньої надії).
«Олександрія» — «Кривбас» (Кривий Ріг). 1:0. Олександрія. «Ніка». Рефері — Ярослав Козик (Мукачево). Гол: Шулянський, 4. Вилучено Семотюка («Кривбас», 32, пряма червона картка).
Матч «Ворскла» (Полтава) — «Дніпро-1» перенесено.
Після першого туру очковий здобуток команд такий:
«Динамо», «Полісся», «Чорноморець», «Рух», «Шахтар», «Олександрія — по 3 очки, «Колос», «Оболонь» — по 1, у решти команд — 0 очок («Ворскла», «Дніпро-1», «Зоря», «Металіст 1925», «Кривбас», «Верес», ЛНЗ, «Минай»).
Якщо два дебютанти УПЛ — «Оболонь» і «Полісся» — взяли очки у стартовому турі (житомиряни навіть обіграли «Верес»), то черкащани поступилися досвідченому «Чорноморцю».
І не всі фаворити виявилися на висоті. Скажімо, «Зоря» — бронзовий призер попереднього чемпіонату — до середини другого тайму мінімально вигравала у зустрічі у Львові. Але наполегливі господарі зрівняли рахунок. А за чотири хвилини до завершення основного часу «Рух», уже маючи чисельну більшість, завдав переможного удару.
Інші гранди виграли. Чинний чемпіон країни «Шахтар» з перших хвилин нарощував перевагу. І ближче до перерви вийшов уперед. Матвієнко ефектно забив головою після подачі кутового.
А одразу після відпочинку Траоре закріпив перевагу «гірників». Здавалося, донеччани розвинуть успіх, заб’ють ще не раз. Але тут характер показали харків’яни. Бичек із правого флангу виконав подачу до воротарського майданчика на Юсова. І той вразив порожні ворота.
Після цього боротьба загострилася, однак гості зберегли переможний рахунок.
Насичений подіями виявися поєдинок динамівців і закарпатців. Було два вилучення і п’ять забитих м’ячів. А початок був надто несподіваний, гості організували швидкий гол. Киянин Біловар невдало вибив м’яч, який перехопив Вітенчук і ефектним підкрученим ударом поцілив у ближню «дев’ятку».
Господарі заспокоїлися, заграли швидше і наполегливіше. І в середині тайму зрівняли рахунок, а за кілька хвилин вийшли вперед. Швидким дублем відзначився Ванат.
Одразу після цього господарі залишилися в меншості. Попов намагався перехопити м’яч і врізався в Одарюка — пряма червона картка. Однак на початку другого тайму склади стали рівними. Воротар закарпатців Бандура за межами карного майданчика збив Ярмоленка, який відкривався на передачу від Сироти з глибини поля.
Після цього футболісти «Миная» заграли активніше і створили кілька гострих моментів біля воріт Бущана, але не реалізували їх.
Натомість динамівці перехопили ініціативу і досягли бажаного. Буяльський реалізував пенальті, призначений за порушення проти Дубинчака. А в доданий час Караваєв потужним ударом закріпив динамівську перевагу.