В цьому переконана голова Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Дешевше для світу підтримати Україну нині, дати нам те, чого ми потребуємо, ніж зіткнутися з тими загрозами, які постануть, якщо Україна не вистоїть. Якщо Україна програє — ми як нація, як держава перестанемо існувати.

Але і вам тоді доведеться брати в руки зброю і боротися за себе самим. Бо росія не зупиниться перед кордонами ЄС. Вона піде далі. Але якщо світ підтримає Україну і ми разом переможемо рф — це означає, що вона більше ніколи не наважиться атакувати в майбутньому», — наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі з групою старших радників членів німецького бундестагу.

Голова комітету подякувала Німеччині за підтримку. «Ми сподіваємось, що ця підтримка не лише триватиме, а й зростатиме, зважаючи на загрози, які рф несе не тільки Україні, а й безпеці всієї євроатлантичної спільноти», — сказала вона, йдеться у повідомлені, поширеному в телеграм-каналі комітету.

Іванна Климпуш-Цинцадзе також подякувала за підтримку Німеччиною рішення Європейської ради про відкриття переговорів з Україною щодо її вступу в ЄС: «Це крок для Європейського Союзу із економічного гіганта перетворитися на стратегічного геополітичного гравця». Для українців це рішення, за її словами, стало променем світла.

«Нам доводиться мобілізувати всі сили, щоб, захищаючи свою країну у цій кривавій війні, також здійснювати важливі демократичні перетворення, як це передбачено вимогами приєднання до ЄС. Сподіваємось, що Європейська комісія розпочне процес скринінгу. І сподіваємось, що до весни буде розроблена і погоджена переговорна рамка», — зазначила голова комітету.

Іванна Климпуш-Цинцадзе вважає, що прем’єр-міністр Угорщини ще неодноразово захоче скористатися можливістю вставити Україні палки в колеса на шляху євроінтеграції. «І тут я хочу наголосити, що це проблема не лише двостороннього діалогу України з Угорщиною. Це проблема також залежності угорського лідера від росії, його намагання похитнути правила і процедури ЄС», — сказала вона.

Окрім того голова комітету висловила сподівання, що Європейський Союз затвердить фінансовий механізм підтримки України. Водночас коштів, передбачених Ukraine facility, а це майже 50 мільярдів євро протягом чотирьох років, на її думку, недостатньо для відбудови України. Реальні потреби нашої держави у відновленні є значно більшими.

«Очевидно, що цих коштів буде недостатньо на відбудову України. Але маю надію, що у лютому буде досягнуто згоди і затверджено Ukraine facility. Щоби цей механізм став початком масштабної підтримки з відновлення України. І щоб інші донори могли через нього долучатися до допомоги Україні. Звісно, з прозорою звітністю», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона висловила занепокоєння через відсутність прогресу із роботою механізму воєнної допомоги Україні European Peace Facility. Останній транш до цього фонду — 500 мільйонів євро — був заблокований Угорщиною. І весь процес переговорів щодо спрямування понад 20 мільярдів євро на наступні роки на безпекові потреби ЄС, в тому числі і на підтримку України, нині на паузі. «Це велика проблема для нас. Особливо зараз, на тлі внутрішньополітичних процесів у Сполучених Штатах і тамтешніх дискусій щодо подальшої підтримки України», — сказала голова комітету. Тому рішення про подальшу підтримку України, на її думку, є не стільки економічним питанням, а питанням лідерства, чіткого усвідомлення викликів та загроз.

Фото з телеграм-каналу Комітету Верховної Ради з питань інтеграції до ЄС.