Укр | Рус
Сім'ям бійців допоможуть матеріально Сімейний дитбудинок <<підріс>> до другого поверху Випадки кору примушують хвилюватись Хто вирішить долю мобільного оператора? На Рівненщині планують реставрувати пам’ятки архітектури Віра-надія, хоч згорьована, але не гасне, що воїн-кіборг із Рівненщини живий Пенсіонери-колишні силовики годину блокували трасу Київ - Чоп поблизу Рівного КНДР і Республіка Корея домовилися про спільний вихід на церемонії-відкриття Олімпіади-2018 Теніс. Долгополов дівчат не підвів Хокей. «Кременчук» повертається додому! Позашляховики для нацпарку Сьогодні Антикорупційний комітет ВР спробує оголосити новий конкурс на відбір кандидата від парламенту на аудитора НАБУ Навіщо страйкували? Про що домовлялися? Хата для безпритульних стала теплішою Премію імені Василя Симоненка присуджено бійцю <<Правого сектора>>
Загрузка...
загрузка...
Голосування
З 1 січня в Україні набули чинності зміни в правилах дорожнього руху. Як ви ставитеся до обмеження максимальної швидкості транспортних засобів у населених пунктах до 50 км/год?

Голосувати

Як ви ставитеся до посилення санкцій за керування автомобілем у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння?

Голосувати
На головну
17.02.2017

Постправда, постпорядок і пост-Захід: чи будуть рішення

Наталія ПИСАНСЬКА.

Сьогодні у ФРН розпочинає роботу триденна Мюнхенська конференція з безпеки. Відомо, що Президент України Петро Порошенко має намір зустрітися там, зокрема, із віце-президентом США Майком Пенсом. Про це розповіла голова Комітету Верховної Ради у  закордонних справах Ганна Гопко в ефірі «5 каналу». «Важливо для України, щоб США залишалися принциповим союзником у протидії російській  агресії. Це важливо зберегти напередодні Мюнхенської конференції з безпеки, куди їде офіційна українська делегація», — зауважила вона.


За кілька днів до Мюнхенської конференції організатори оприлюднили доповідь, присвячену питанням глобалізації, світової безпеки та стабільності під назвою «Постправда, пост-Захід», постпорядок». Експерти вважають, що цей документ досліджує різні виклики нинішньому світовому порядку — від тероризму до нестабільності ЄС.

 

Центральними темами конференції стануть: криза світового порядку та ліберальної демократії, європейська політика безпеки та оборони. Особлива увага приділятиметься джихадистській загрозі, маніпулюванню і мілітаризації інформації, загрозі безпеці в Тихоокеанському регіоні та на Близькому Сході. Учасники форуму обговорять низку ключових викликів, зокрема й ситуацію на сході України.


На «полях» конференції відбудуться переговори у форматі «нормандської четвірки», куди прибудуть міністри зовнішньополітичних відомств України, ФРН, Франції та Росії. За повідомленням МЗС ФРН, під час зустрічі йтиметься про недавню ескалацію воєнного конфлікту в районі Авдіївки, повернення сторін до режиму припинення вогню, а також відведення військ і важких озброєнь від лінії розмежування. Окрім того, обговорюватимуться наступні кроки з реалізації Мінських угод. Цього разу в саміті вперше візьме участь новий міністр дипломатичного відомства ФРН Зігмар Габріель.


Тим часом експерти, обговорюючи представлену фахівцями доповідь, сходяться на думці, що світ нині вступив у найбільш неспокійний період після 1945 року. А західне суспільство дедалі більше замикається у собі, віддавши розв’язання світових проблем у руки «антиліберальних сил». Так світова криза виходить за межі національних держав, про що свідчить війна у Сирії, котра поширилася на цілий регіон і стала причиною масштабної міграційної кризи.


Голова конференції Вольфганг Ішінгер вважає, що світове співтовариство потребує «більшої солідарності, інтеграції та співробітництва як у ЄС, так і поза його межами. На його думку, апогеєм ситуації стала перемога на виборах у США Дональда Трампа, чию схильність до ізоляційності він називає «односторонньою і навіть націоналістичною політикою». Водночас Захід відмовляється від ролі рушійної сили людства, що дає змогу готувати ґрунт для формування «постзахідного» миру і знаменує радикальний відхід від сформованного після 1945 року світового порядку, тобто «постпорядок».


Чимало авторів доповіді для конференції стверджують, що послаблення західних демократій і міжнародних організацій пов’язане з посиленням «неліберальних сил», які хоч і самі мають вигоду від глобалізації, але все-таки протестують проти деяких елементів світового порядку. З другого боку, самі західні країни надто наполегливо наполягали на розповсюдженні своїх цінностей, викликавши спротив не лише за кордоном, а й у себе вдома.


Та нехай там що, а дискусії передбачають чимало «вогню і перцю». Утім, це стало вже традиційним на таких форумах. А от чи будуть ухвалені певні рішення, обов’язкові до виконання, — покаже перебіг конференції.

Берлін.

Всі статті рубрики На головну