Укр | Рус
Наслідок буревію - комунальна катастрофа Знову постраждали школярі Футбол. Полтава може залишитися без Ліги Європи Бокс. Постол і Тейлор провели першу дуель поглядів Футбол. З'явилася додаткова можливість побачити фінал Ліги чемпіонів для 15 тисяч осіб Ірина Геращенко закликала міжнародні організації активніше виступати за звільнення незаконно утримуваних громадян України на тимчасово окупованих територіях України та в РФ (відео) Президент України провів телефонну розмову з Канцлером Німеччини Брифінг Голови Верховної Ради України Андрія Парубія за підсумками Погоджувальної ради (відео) Завдання спілки - розвиток дитячого футболу У села є власний музей Головного лікаря обрали на конкурсі Підполковника поліції підозрюють у хабарництві Кам'янець-Подільський їв вареники і встановлював рекорди Перший заступник Голови ВРУ Ірина Геращенко закликала міжнародні організації зайняти більш активну позицію щодо захисту прав заручників та політв’язнів Кремля Парламент має докласти всіх зусиль, щоб Україна якнайшвидше вийшла зі статутних органів СНД, - Представник Президента у ВРУ Ірина Луценко
Загрузка...
Голосування
Чи підтримуєте ідею запровадження донорства органами людини в Україні?

Голосувати

Чи згодні ви стати донором органів післі своєї смерті?

Голосувати
На головну
17.02.2017

Постправда, постпорядок і пост-Захід: чи будуть рішення

Наталія ПИСАНСЬКА.

Сьогодні у ФРН розпочинає роботу триденна Мюнхенська конференція з безпеки. Відомо, що Президент України Петро Порошенко має намір зустрітися там, зокрема, із віце-президентом США Майком Пенсом. Про це розповіла голова Комітету Верховної Ради у  закордонних справах Ганна Гопко в ефірі «5 каналу». «Важливо для України, щоб США залишалися принциповим союзником у протидії російській  агресії. Це важливо зберегти напередодні Мюнхенської конференції з безпеки, куди їде офіційна українська делегація», — зауважила вона.


За кілька днів до Мюнхенської конференції організатори оприлюднили доповідь, присвячену питанням глобалізації, світової безпеки та стабільності під назвою «Постправда, пост-Захід», постпорядок». Експерти вважають, що цей документ досліджує різні виклики нинішньому світовому порядку — від тероризму до нестабільності ЄС.

 

Центральними темами конференції стануть: криза світового порядку та ліберальної демократії, європейська політика безпеки та оборони. Особлива увага приділятиметься джихадистській загрозі, маніпулюванню і мілітаризації інформації, загрозі безпеці в Тихоокеанському регіоні та на Близькому Сході. Учасники форуму обговорять низку ключових викликів, зокрема й ситуацію на сході України.


На «полях» конференції відбудуться переговори у форматі «нормандської четвірки», куди прибудуть міністри зовнішньополітичних відомств України, ФРН, Франції та Росії. За повідомленням МЗС ФРН, під час зустрічі йтиметься про недавню ескалацію воєнного конфлікту в районі Авдіївки, повернення сторін до режиму припинення вогню, а також відведення військ і важких озброєнь від лінії розмежування. Окрім того, обговорюватимуться наступні кроки з реалізації Мінських угод. Цього разу в саміті вперше візьме участь новий міністр дипломатичного відомства ФРН Зігмар Габріель.


Тим часом експерти, обговорюючи представлену фахівцями доповідь, сходяться на думці, що світ нині вступив у найбільш неспокійний період після 1945 року. А західне суспільство дедалі більше замикається у собі, віддавши розв’язання світових проблем у руки «антиліберальних сил». Так світова криза виходить за межі національних держав, про що свідчить війна у Сирії, котра поширилася на цілий регіон і стала причиною масштабної міграційної кризи.


Голова конференції Вольфганг Ішінгер вважає, що світове співтовариство потребує «більшої солідарності, інтеграції та співробітництва як у ЄС, так і поза його межами. На його думку, апогеєм ситуації стала перемога на виборах у США Дональда Трампа, чию схильність до ізоляційності він називає «односторонньою і навіть націоналістичною політикою». Водночас Захід відмовляється від ролі рушійної сили людства, що дає змогу готувати ґрунт для формування «постзахідного» миру і знаменує радикальний відхід від сформованного після 1945 року світового порядку, тобто «постпорядок».


Чимало авторів доповіді для конференції стверджують, що послаблення західних демократій і міжнародних організацій пов’язане з посиленням «неліберальних сил», які хоч і самі мають вигоду від глобалізації, але все-таки протестують проти деяких елементів світового порядку. З другого боку, самі західні країни надто наполегливо наполягали на розповсюдженні своїх цінностей, викликавши спротив не лише за кордоном, а й у себе вдома.


Та нехай там що, а дискусії передбачають чимало «вогню і перцю». Утім, це стало вже традиційним на таких форумах. А от чи будуть ухвалені певні рішення, обов’язкові до виконання, — покаже перебіг конференції.

Берлін.

Всі статті рубрики На головну