Укр | Рус
Четверо дітей згоріли у вогні Ірина Геращенко закликала представників депутатських фракцій провести додаткові консультації задля розгляду законопроекту про реінтеграцію Донбасу (відео) Бельгія вперше в історії призначила жінку послом у Саудівській Аравії Тривала затримка з отриманням Україною чергового траншу від Міжнародного валютного фонду є головним ризиком для фінансової стабільності Голова Верховної Ради України А.Парубій закликав політиків забути мову ненависті, а шукати порозуміння в усіх найскладніших ситуаціях, пам’ятаючи про обов’язок зберегти державність У Лісабоні розпочалася зустріч Президентів України та Португалії За матеріалами військової контррозвідки СБУ засуджено диверсантів, терористів та агентів Кремля Столиця стала в заторах Фракція "Народний фронт" ініціює наступного року широку дискусію щодо конституційної реформи У четвер у парламенті покажуть фільм "Кіборги" Президент закликає депутатів внести свої кандидатури до складу Конституційного суду Іл-76: справу проти Плотницького і Ко повернули до суду Дніпра За вчорашній «штурм» Жовтневого палацу доведеться відповідати У ліванській столиці Бейруті знайшли мертвою співробітницю посольства Британії Ребекку Дайкс У Лисичанську відкрився сервісний центр МВС
Загрузка...
загрузка...
Голосування
Чи встигли ви передплатити друковану версію «Голосу України» на 2018 рік?

Голосувати

Чи задоволені ви появою ще одного вихідного дня (після католицького Різдва) у календарі співвітчизників?

Голосувати
На головну
12.08.2017

Болгарія поступово сповзає у Чорне море

Олександр БІЛИК.

Про це в інтерв’ю Болгарському національному радіо повідомила співробітниця Інституту геології при Болгарській академії наук Пламена Іванова. За її словами, щорічно майже 2 гектари болгарського берега опиняється під водою.


Науковці Болгарії з 1983-го постійно стежать за абразійними процесами руйнування хвилями і прибоєм берегової лінії Чорного моря. За цей час достовірно встановлено, що на понад 270 кілометрах море поступово відвойовує у країни її узбережжя. Це спричиняє зміну прибережної зони й морського шельфу. Для зміцнення берегової лінії вживають певних заходів, але їх недостатньо для того, щоб зупинити сповзання прибережних ділянок землі в море.

Для кардинального вирішення цієї проблеми в країни не вистачає фінансових коштів. Їх направляють переважно на зміцнення найнебезпечніших зсувних ділянок у Варненському регіоні, між курортами Золоті піски й Святих Константина і Єлени, що загрожують готельним комплексам і будинкам громадян.


Не може Болгарія з цієї самої причини повністю розв’язати проблему стічних вод, котрі в деяких місцях спускають просто в Чорне море. Це — одне з основних екологічних завдань, яке не змогли розв’язати ні в комуністичний період, ні в роки демократичного розвитку. Днями його обговорили в Бургасі за круглим столом на тему: «Чистий морський туризм». В обговоренні проблеми брали участь не тільки болгарські вчені й чиновники, а й глава Департаменту політики згуртування і екооцінки Генерального директорату Європейської комісії з довкілля Джордж Кремліс. За його словами, для вирішення проблеми з очищенням стічних вод Болгарія повинна витратити не менше 5 млрд. євро. І відразу попередив: у ЄС сьогодні грошей для цього немає.


Представник Європейської комісії категорично заявив, що в майбутньому стічні води взагалі не мають скидатися в Чорне море, щоб не перетворити його на смітник. Для цього потрібно будувати на всьому болгарському Причорномор’ю сучасні очисні станції, а потім використовувати очищену воду в сільському господарстві й для технічних потреб на виробництві, але в жодному разі не зливати її в море, що також посилює абразійні процеси.
 

Всі статті рубрики На головну