Укр | Рус
Рівненська АЕС у 2017 році виконала основні виробничі завдання Ділянки є, а зиску немає Льотчик-герой Волошин не залишив передсмертної записки Футбол. Збірна починає підготовку Закарпатці віддали шану полеглим на Верецькому перевалі захисникам Карпатської України Художня гімнастика. Було справжнє свято краси і грації Громада береться за смітники Канадського підполковника відзначили орденом св. Юрія Застрелився Народний Герой України, в. о. директора скандального миколаївського аеропорту Владислав Волошин Голова Верховної Ради Андрій Парубій сподівається на якнайшвидше ухвалення законопроекту щодо охорони органів державної влади - щоб депутати проходили через металошукач і залишали зброю Затримали голову райадміністрації Львова Басейн знову з водою і... фонтаном дитячих емоцій У Львові -- прем'єра комедії "За двома зайцями" Наслідки снігових вітровіїв ліквідовано Знищено кілометри лісосмуг
Загрузка...
Голосування
Чи задовольняє вас монетизація пільг на проїзд у транспорті?

Голосувати

Чи потрібно посилювати патріотичне виховання підростаючого покоління у навчальних закладах?

Голосувати
На головну
12.08.2017

Болгарія поступово сповзає у Чорне море

Олександр БІЛИК.

Про це в інтерв’ю Болгарському національному радіо повідомила співробітниця Інституту геології при Болгарській академії наук Пламена Іванова. За її словами, щорічно майже 2 гектари болгарського берега опиняється під водою.


Науковці Болгарії з 1983-го постійно стежать за абразійними процесами руйнування хвилями і прибоєм берегової лінії Чорного моря. За цей час достовірно встановлено, що на понад 270 кілометрах море поступово відвойовує у країни її узбережжя. Це спричиняє зміну прибережної зони й морського шельфу. Для зміцнення берегової лінії вживають певних заходів, але їх недостатньо для того, щоб зупинити сповзання прибережних ділянок землі в море.

Для кардинального вирішення цієї проблеми в країни не вистачає фінансових коштів. Їх направляють переважно на зміцнення найнебезпечніших зсувних ділянок у Варненському регіоні, між курортами Золоті піски й Святих Константина і Єлени, що загрожують готельним комплексам і будинкам громадян.


Не може Болгарія з цієї самої причини повністю розв’язати проблему стічних вод, котрі в деяких місцях спускають просто в Чорне море. Це — одне з основних екологічних завдань, яке не змогли розв’язати ні в комуністичний період, ні в роки демократичного розвитку. Днями його обговорили в Бургасі за круглим столом на тему: «Чистий морський туризм». В обговоренні проблеми брали участь не тільки болгарські вчені й чиновники, а й глава Департаменту політики згуртування і екооцінки Генерального директорату Європейської комісії з довкілля Джордж Кремліс. За його словами, для вирішення проблеми з очищенням стічних вод Болгарія повинна витратити не менше 5 млрд. євро. І відразу попередив: у ЄС сьогодні грошей для цього немає.


Представник Європейської комісії категорично заявив, що в майбутньому стічні води взагалі не мають скидатися в Чорне море, щоб не перетворити його на смітник. Для цього потрібно будувати на всьому болгарському Причорномор’ю сучасні очисні станції, а потім використовувати очищену воду в сільському господарстві й для технічних потреб на виробництві, але в жодному разі не зливати її в море, що також посилює абразійні процеси.
 

Всі статті рубрики На головну