У ньому вони висловили глибоку стурбованість щодо трьох основних проблем у природоохоронній політиці України. А саме, мова про екологічні втрати від діяльності лісової промисловості, недотримання закону про оцінку впливу на довкілля (ОВД) та відсутність гарантії безпеки природоохоронних активістів.

«Знищення лісів та їх незаконна вирубка продовжують становити серйозну загрозу екосистемам та лісовим ландшафтам України. Згідно з результатами дослідження британської громадської організації EarthSight, опублікованими 2018 року, 40% української деревини, що експортується до ЄС, заготовляють та продають незаконно. Звісно, ми вітаємо та підтримуємо іноземні та внутрішні інвестиції в українську економіку. Однак компетентним органам влади слід також взяти до уваги екологічні втрати, спричинені надмірною вирубкою лісу та забрудненням повітря внаслідок діяльності деревопереробної промисловості», — наголошують євродепутати у зверненні.

Вони вказують на те, що закон про ОВД був прийнятий 2017 року, його реалізація все ще містить безліч лазівок.

Євродепутати закликали український уряд та законодавців терміново виправити недоліки закону про ОВД і розробити заходи для виконання принципових вимог Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в екологічній сфері. «Крім того, ми наполегливо рекомендуємо розробити законодавчу базу, яка б гарантувала безпеку природоохоронних активістів, журналістів та громадських організацій», — підсумували підписанти звернення.