Співробітники Федеральної служби безпеки (ФСБ) РФ та інших правоохоронних органів в тимчасово окупованому Росією Криму застосовують тортури, зокрема побиття, удари електричним струмом та удушення, для того, щоб змушувати людей давати показання. Про це йдеться у нещодавно оприлюдненій доповіді генерального секретаря ООН щодо Криму, інформує Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні на своїй сторінці у Фейсбуці. Ніхто з винних так і не був притягнутий до відповідальності в жодному з випадків катувань і жорстокого поводження, зафіксованих місією ООН у Криму.

Суди або повністю ігнорували скарги жертв на катування та жорстоке поводження, або призначали розслідування, які проводилися формально та були завершені без висунення жодних обвинувачень, йдеться у повідомленні місії.

У доповіді генерального секретаря ООН наголошується, що ризик катувань та жорстокого поводження є особливо високим під час свавільних арештів та тримання під вартою без зв’язку із зовнішнім світом.

У задокументованих випадках після надходження потерпілих до Сімферопольського СІЗО або ізоляторів тимчасового тримання медичний персонал зазвичай відмовляв їм в огляді та фіксуванні наявних у них тілесних ушкоджень.

«Рівень безкарності був таким, що в деяких випадках співробітники ФСБ піддавали жертв жорстокому поводженню на очах у їхніх адвокатів, залучених державою для здійснення захисту за призначенням. Останні не вживали жодних заходів для захисту своїх клієнтів», — наголошується у повідомленні місії.

У доповіді генсекретаря ООН щодо тимчасово окупованого Криму вимагають від Росії притягнути винних до відповідальності та швидко і ефективно розслідувати всі заяви про катування, жорстоке поводження, свавільні арешти та затримання в анексованому Криму. В ООН нагадали, що заборона катувань та жорстокого поводження є абсолютною та не передбачає жодних винятків.

Раніше ця доповідь не була у відкритому доступі, втім, українське МЗС відреагувало на її появу: «Ми вдячні світовій спільноті за те, що протиправні дії РФ в окупованому Криму не залишаються поза увагою міжнародної спільноти. Нещодавня проміжна доповідь генерального секретаря ООН «Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна» відзначає продовження порушень Росією прав людини в окупованому Криму, включно з тортурами та іншими видами жорстокого поводження». Українські дипломати закликали міжнародне співтовариство продовжувати активно виступати на захист прав та свобод мешканців Кримського півострова та посилювати тиск на РФ з метою припинення порушень прав людини у тимчасово окупованому Криму.

Цитата

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко МААС (на знімку), представляючи на засіданні Комітету із закордонних справ Європарламенту пріоритети Берліна під час головування в Раді ЄС, розповів, що переговори в «нормандському форматі» щодо реалізації Мінських угод і домовленостей саміту в Парижі просуваються повільно: «Переговори є нелегкими, прогрес є обмеженим, але рішення на сході України буде передумовою для того, щоб всередині ЄС взагалі можна було говорити про тему Росії».

«Дойче велле».