Про це йдеться в заяві української делегації, яку виголосила на засіданні Радбезу заступниця постпреда України Христина Гайовишин.

Як передає Укрінформ, днями відбулися відкриті дебати в Раді Безпеки щодо методів роботи цього органу. За словами Христини Гайовишин, питання збройної агресії проти України «є яскравим прикладом деструктивних практик», які «спрямовані на те, щоб відвернути увагу, спотворити реальність і викликати втому серед членів Ради Безпеки».

Заступниця постпреда пояснила, що йдеться про часті погрози росії заблокувати ухвалення щомісячних програм засідань Радбезу, якщо заплановано розгляд питання порядку денного «Підтримання миру і безпеки України».

Також російська делегація вдається до засмічення порядку денного питаннями, які РБ не вповноважена вирішувати. «Наприклад, агресор запросив низку засідань, на яких члени Ради Безпеки мали обговорити теологічні відмінності між різними релігійними конфесіями в Україні», — пояснила вона.

Якщо Україна чи її партнери виносять на розгляд українське питання, то росія неодмінно скликає додаткове засідання для поширення власних наративів та дезінформації.

Такі практики ще більше підривають цілісність Ради Безпеки та довіру до неї, зазначила Х. Гайовишин. Україна закликає розробити надалі комплекс заходів для запобігання зловживанню методами й процедурами роботи РБ, сказала вона.

«Водночас важливо пам’ятати, — наголосила Христина Гайовишин, — що відновити ефективність РБ можна, лише усунувши першопричини нинішнього паралічу Ради Безпеки, тобто усунувши з неї агресора, який займає місце радянського союзу як постійного члена».

Водночас днями в ООН відбувся важливий для нашої держави захід — на полях 68-ї сесії Комісії ООН зі становища жінок провели засідання «Відродження України після війни: ґендерний підхід для розширення прав і можливостей жінок». Участь у ньому взяв постійний представник України в ООН Сергій Кислиця (на знімку в центрі), а виступила перед учасниками віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

Вона відзначила стійкість українців, які кожного дня працюють над тим, аби забезпечити економічну стабільність, надати соціальну допомогу тим, хто її потребує, підтримати армію і, зрештою, відбудувати нову Україну.

«Реконструкція — це не просто відновлення будинків, шкіл чи дитсадків. Для нас це — створення нового, інклюзивного, європейського та безпечного середовища, де кожен та кожна може відчувати себе вільним у своїх виявах та реалізувати свої прагнення», — сказала віцепрем’єр-міністр.

Ольга Стефанішина також наголосила на критичній важливості продовження глобальної підтримки України, зокрема шляхом передання російських заморожених активів: «росія має заплатити за зруйновані життя українських громадян».

Фото зі сторінки Сергія Кислиці у соцмережі Х.