На знімку: постійні представники в ООН ФРН — Крістоф Хойзген та Франції — Франсуа Делатр (зліва направо).

Фото Георгія ТИХОГО (Укрінформ).

«Ми протестуємо проти проведення цього засідання та закликаємо інших членів проголосувати проти ухвалення його порядку денного», — заявив постійний представник Франції при ООН Франсуа Делатр. За словами Делатра, ухвалений 25 квітня закон не можна ставити на один рівень з важкою гуманітарною ситуацією на Донбасі. Постійний представник Франції наголосив, що Росія навмисно ініціювала це засідання спеціально в день інавгурації нового Президента України Володимира Зеленського, щоб використати Раду Безпеки для своїх цілей, повідомляє Укрінформ.

Слова постпреда Франції підтримали представник Німеччини при ООН Крістоф Хойзген, постпред Польщі при ООН Джоана Вронецька та заступник постпреда США Джонатан Коен. «Ми не бачимо необхідності в цьому засіданні, — заявив, зокрема, Джонатан Коен. — Ми вбачаємо в цій пропозиції спробу Росії відвернути увагу від мирної і демократичної передачі влади в сусідній країні».

Представник Росії Василій Небензя намагався переконати, що український закон про мову пов’язаний з Мінськими домовленостями, однак під час голосування щодо доцільності проведення такого засідання шість країн (Франція, Німеччина, США, Польща, Велика Британія, Бельгія) висловилися проти цього, 4 — утрималися, 5 — за.

За словами постійного представника України в ООН Володимира Єльченка, ініціатива РФ здивувала не тільки Україну. «Яким чином український закон про мову може загрожувати миру та безпеці?.. Я не можу пригадати, щоби колись Рада Безпеки ООН за всі роки існування розглядала питання про закон… про мову у країні, де живе ця мова. Такого не буває», — сказав він журналістам. Водночас Володимир Єльченко зауважив: вимагати засідання щодо українського «мовного закону», водночас блокуючи засідання стосовно бомбардування шпиталів у сирійському Ідлібі — це цинізм з боку Росії, «до якого всі вже звикли».